271

Samsung Galaxy Note 3 Ve Bütün Özellikleri

Samsung’un Merakla Beklenen son oyuncağı Galaxy Note 3 IFA 2013 Unpacked 2013 Bölüm 2 etkinliğinde tanıtıldı. ti

Samsung Galaxy Note 3 Ekranı ve ekran özellikleri,pil ömrü,inceliği ağırlığı hangi işlemci ye sahip  kaç çekirdek işlemci hızı nedir, galaxy note 3 kaç GB ram Ve Kaç GB dahili hafızaya sahip gibi soruları bu yazımızda özetle yer vereceğiz  Note 3  özellikleri.

Galaxy Note 3 üzerinde bulunan Gorilla Glass ekranıyla birlikte daha önce sızdırılan haberlerdeki gibi 5.7 inç‘lik Super AMOLED Full HD bir ekranla geldi. Galaxy S4’te kullanılan güç tüketimini daha da azaltabilen yeni Note 3 %25 daha uzun bir pil ömrü sunacak.

samsung-galaxynote3

8.3 mm inceleğinde, 168 gram ağırlığında olan Note 3, eski Note’lara göre en şık görüntüyü sunan bir telefon olarak karşımıza çıktı. Bilindiği üzere LTE hizmetlerinin verildiği ülkede önceden de tahmin edildiği üzere Samsung yeni telefonu Note 3’ünü Snapdragon 800 2.2 GHz saat hızında çalışan işlemcisiyle pazara sürüyor.  Türkiye ve LTE hizmetinin bulunmadığı ülkelerdeExynos 5 Octa işlemcisini kullanan Note 3 1.9 GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemciyle gelecek.

samsung-galaxy-note-3

Galaxy Note 3, 3 GB’lık bir RAM ve 16 GB dahili depolama alanı 32 ve 64 GB’a kadar sunulan microSD kart desteği ile de önceki ürünlerde oluğu gibi Note 3 geleneği bozmadı.

Note-3 kılıf

Eşsiz deri arka kapak tasarımıyla son derece şık ve lüks bir kullanım sunacak yeni Note 3, 13MP’lik gelişmiş bir kamera ile karşımıza çıktı. 4K video hizmeti sunacak yeni Note 3 ayrıca 60 FPS hızında Full HD 1080p video kaydı yapabilecek.

8.3 mm ile Note 2’ye oranla çok daha ince bir yapıda gelen yeni Note 3, ele alındığında oldukça kibar bir telefon hissi uyandırıyor. İncelik ve hafiflik konusunda dünyada ilk sıralara yerleşen Samsung, Note 3’de yine ustalığını konuşturmuş durumda. Bu denli büyük bir telefonda 168 gram gibi iddialı bir ağırlık sunmak her şirketin gerçekleştirebileceği bir dizayn maalesef değil.

samsunggalaxynote3-screen

Gelişmiş S-Pen ile bir çok yenilik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Özellike Air Command uygulamasıyla ekran oluşan noktadan sonra sunulan Action Memo muhteşem bir kullanım rahatlığı sunacak.
Kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde erişebileceği, söküp çıkarabileceği S-Pen’in tasarımı da değişmiş durumda.

Yeni Note 3, 6 farklı kapak rengi seçeneğiyle kullanıcıların ruh halini yansıtmak için geldi. Özellikle sunduğu eşsiz renkler iş hayatından günlük hayata bir çok zamanda tercihimizi yansıtacak.

samsunggalaxynote3sg

Yeni Note 3, 6 farklı kapak rengi seçeneğiyle kullanıcıların ruh halini yansıtmak için geldi. Özellikle sunduğu eşsiz renkler iş hayatından günlük hayata bir çok zamanda tercihimizi yansıtacak.

Galaxy Note kullanıcılarının en büyük sorularından birisi olan pil sorunu Samsung ile dünyada rekora gidilecek bir rakama ulaştı. Hiçbir bir firmanın sunamadığı bir rakamı yeni amiral gemisi Note 3 ile sundu. Note 3, 3200 mAh’lık bir batarya ile 1.5 veya orta kullanımda 2 günlük bir deneyim sunabilecek.

Galaxy Note 3 aksesuarlarıyla da göz kamaştıracak. 6 farklı eşsiz flip coverıyla birlikte akıllı telefonunuz günlük hayatınıza ve ruh halinize bir ayna tutacak.

Hem arama yapabileceğiniz, hem de gelen aramalara ve bildirimlere rahatlıkla erişebileceğiniz bu akıllı kılıflar sayesinde telefonunuzu uyku moduna rahatlıkla geçirebilir veya geri uyandırabilirsiniz. S4 aksesuarlarının daha da üst segment’te taşındığını gördüğümüz Note 3’de her şey son kullanıcının mükemmeliyetçiliği için düşünülmüş.

samsunggalaxynote3

Yeni Galaxy Note 3 Android’in son sürümü 4.3 Jelly Bean ile birleşen eşsiz ve farklı bir TouchWiz arayüzüyle geliyor. Ana ekran ve gelişmiş multiveiw (çoklu pencere) özelliğiyle bir akıllı telefondan beklenenin çok daha fazlasını sunacak.

Aynı anda birden fazla uygulamayı aktif bir şekilde çalıştırabileceğiniz yeni çoklu pencere sisteminde ek hizmetlerin ekran boyutlarını son derece rahat bir şekilde hareket eden widget pencere gibi siz ayarlayabileceksiniz.
25 Eylül’den itibaren 140 ülkede, Ekim ayı itibariyle ise tüm dünyada satışa sunulacak yeni Galaxy Note 3 son derece hızlı bir şekilde pazara sürülmek isteniyor. Samsung’un bu telefon ile birlikte pazarı son derece hızlı bir şekilde ele geçirmek istediğiniz anlayabiliyoruz. Lider olduğunu hissettiren, sürekli vurgulayan tavırlarla sona eren lansman son derece detaylı ve yavaş olmasıyla dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın